Hlavní obsah
Muž nejprve zapálil auto a pak i dům. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Muž po hádce se ženou zapálil auto i dům

Hodně divoký předvánoční čas panoval v jedné z rodin v Babicích nad Svitavou na Brněnsku. V neděli nad ránem tam vyvrcholila manželská hádka a sedmapadesátiletý muž se rozhodl vyřešit neshody vskutku nečekaně – zapálil nejprve osobní auto stojící před domem a pak podpálil i nábytek ve třech místnostech v domě.

Muž nejprve zapálil auto a pak i dům. Foto: HZS Jihomoravského kraje
Muž po hádce se ženou zapálil auto i dům

Hasiči k domu dorazili krátce po deváté hodině, kdy jim bylo oznámeno hořící auto. Až na místě ale zjistili, že kromě auta hoří i samotný dům.

„Na místo se proto postupně sjelo devět hasičských vozů včetně automobilového žebříku. Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích museli použít dva vodní proudy. Jedním likvidovali požár uvnitř budovy. Druhý proud nasadili k hašení střechy, kam se plameny dostaly z jedné z místností,“ prohlásil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Muž nejprve zapálil auto a pak i dům.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Uhašením požáru ale ještě ranní drama nekončilo. S manželem – žhářem se totiž museli vypořádat přivolaní policisté. Nebyl to ale vůbec jednoduchý zákrok, muž byl opilý a jeho zatčení tak bylo poměrně dramatické, strážci zákona ho chytili mimo dům a k jeho zpacifikování museli použít i donucovací prostředky.

„Muž skončil na záchytce, ještě s ním nebyla možnost pracovat, jeho výslech bude možný nejdřív zítra,“ prohlásil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Při požáru vznikla škoda asi 750 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků