Hlavní obsah
Policie na místě nálezu ostatků zavražděné Ukrajinky. Foto: Jiří Forman, Novinky

Muž obviněný z rozřezání Ukrajinky je na svobodě. Chybou soudu

Čtyřiatřicetiletý Ukrajinec obviněný z vraždy o rok starší krajanky, jejíž tělo podle policie rozřezal a vhodil do kontejnerů, se ve středu dostal na svobodu. Z vazební věznice ho museli pustit kvůli údajné chybě soudce Obvodního soudu pro Prahu 10. Uvedly to v pátek televize Prima a Nova.

Policie na místě nálezu ostatků zavražděné Ukrajinky. Foto: Jiří Forman, Novinky
Muž obviněný z rozřezání Ukrajinky je na svobodě. Chybou soudu

Ostatky se našly v červenci ve dvou pražských třídírnách odpadů, muž se podle policie k činu přiznal.

Při rozhodnutí o vazbě nebyl v síni advokát

Soud v srpnu podle televizí rozhodl o vzetí muže do vazby i přesto, že v soudní síni chyběl obhájce obviněného. Soudce Ondřej Lázna postup hájil tím, že dal advokátovi dost času na cestu k soudu.

"Myslím, že ta hodina na to, aby přišel, je opravdu dost," řekl Nově. Obhájce ale proti rozhodnutí podal stížnost a uspěl.

Vazbu pro obviněného soud zdůvodnil obavou, že by mohl utéct a vyhýbat se trestnímu řízení. Lázna i mluvčí policie Jan Daněk řekli televizi Nova, že propuštění obviněného může ztížit vyšetřování.

"Chápu, že to není dobrá situace," uvedl soudce.

"Že byl obviněný propuštěn z vazby, komplikuje kriminalistům situaci, jelikož s mužem ještě nejsou hotovy všechny potřebné úkony," řekl Daněk.

Kdysi poslal do vazby omluvenou ženu

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) se podle Novy bude vzniklou situací zabývat. Zatím ale Válková nechtěla předpovídat, na čí straně je chyba a zda soudci Láznovi hrozí kárné řízení.

Lázna již jednou kárnému řízení čelil, když poslal do vazby ženu, která se řádně omluvila kvůli nemoci, uvedla televize. Post ale tehdy soudce uhájil.

Muž údajně vraždil v Řehořově ulici v Praze 3, která je v blízkosti křižovatky U Bulhara nedaleko hlavního nádraží. Ostatky se ale našly v obvodech 9 a 10, v případu proto v přípravném řízení rozhodoval Obvodní soud pro Prahu 10. Obviněný se podle policie přiznal k tomu, že ženu ubodal při hádce. Hrozí mu až 18 let vězení.

Obviněný prý v Česku zprvu pracoval, později se ale stal závislým na počítačových hrách. Kvůli nedostatku peněz údajně přišel o připojení k internetu. Zavražděná ho podle výpovědi poprosila, aby jí vyměnil zámek od dveří do bytu, čehož využil a pořídil si kopii klíčů. Pak prý k ní chodil do bytu hrát hry. Žena ho tam údajně jednou nachytala a vypukla hádka. Krajanku údajně ubodal, tělo rozřezal a ostatky vyhodil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků