Hlavní obsah

Muž nepřežil pád z devátého patra

Z devátého patra panelového domu v Havířově-Šumbarku vypadl v sobotu večer, krátce po 19. hodině, jednatřicetiletý muž. Z jakého důvodu muž vypadl není zatím jasné. „Věc šetříme jako trestný čin ublížení na zdraví,“ informovala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Muž nepřežil pád z devátého patra

Muži nepomohl ani včasný zásah záchranářů. „Při příjezdu záchranářů byl v bezvědomí, další životní funkce pacienta, dýchání a srdeční činnost, již také selhávaly. Lékařka proto zajistila dýchací cesty intubací, muž byl připojen k umělé plicní ventilaci.

Posádka musela postiženého opakovaně resuscitovat, jeho stav se nedařilo stabilizovat ani s pomocí léků,“ upozornil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Huml. Podle něj utrpěl muž při pádu mnohočetná poranění.

„Jednalo se o zlomeniny a patrně také vnitřní zranění v oblasti hrudníku a břicha,“ dodal. V kritickém stavu transportovala letecká záchranná služba do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. I v době transportu pokračovali záchranáři v resuscitaci. Po převozu do nemocnice ale muž zemřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků