Hlavní obsah
Zelené pivo a zelená Šumava, to je společné téma Josefa Helebranta z Heinekenu i Jiřího Mánka, náměstka ředitele SNPŠ. Foto: Věra Mundlová

Muž nepřežil brutální napadení za bílého dne

Mladý muž se krátce po páteční desáté hodině stal terčem brutálního napadení v Krymské ulici na Praze 10. Pachatel z dosud nezjištěných příčin po hádce 29letého muže napadl nožem. O brutálnosti útoku svědčí deset bodných ran v oblasti hrudníku a břicha, kterým mladík na místě podlehl.

Zelené pivo a zelená Šumava, to je společné téma Josefa Helebranta z Heinekenu i Jiřího Mánka, náměstka ředitele SNPŠ. Foto: Věra Mundlová
Muž nepřežil brutální napadení za bílého dne

Incident se odehrál nedaleko rušného centra Prahy, před zastavárnou Cash a přilehlým podnikem Milenium Cash Bar, kde se podle svědků romský mladík sešel s mužem středního věku. Dali si pivo a poté vyšli před bar, kde se začali hádat. Hádka vyvrcholila brutálním útokem.

"Asi v 10:48 hod jsme dostali hlášení o zraněném muži na Praze 10," informoval Právo tiskový mluvčí pražské záchranky Marek Uhlíř. V tu dobu však již byl podle sdělení lékařů napadený mladík mrtev.

Nůž hodil za bar a utekl

"Policejní rada případ kvalifikoval jako trestný čin vraždy. Pachatel je neznámý, jeho popis zatím není k dispozici pro média," sdělila pražská policejní mluvčí Iva Knolová pouze kusé informace. Mezi štamgasty z uvedeného baru v ulici se však šuškalo mnohé. "Já vim kdo je vrah," prohlásil s ledovým klidem starší muž, který na schůdku před barem popíjel pivo. Mluvit se mu nakonec však nechtělo.

Servírka z lokálu, která přivolala záchranku na místo, byla sdílnější. "Přišel sem a objednal si pivo. Já jsem mu ho dala na pult a on pak odběhl. Za chvíli přiběhl, hodil nůž za bar a utekl. Chlapi říkali, že to byl vrah," řekla s tím, že nůž si poté od ní vzala policie. Na otázku Práva uvedla, že se jednalo o "bílého" muže zhruba ve středním věku. "Já ho odsud neznám. Ani jsem si ho moc nevšimla," řekla.

Zákazníci baru: Zabitý mladík byl ze Žižkova

Majitel zastavárny sousedící s barem hned uvedl, že Rom k němu ráno přišel a snažil se mu prodat mobilní telefon. Nakonec se ale nedohodli. "Byla to Motorola a tu jsem za tu cenu nechtěl. Navíc on mi dluží stále sedm tisíc," řekl Právu. Podle něj mladík v těchto dnech opustil vazební věznici, kde byl kvůli trestnému činu ublížení na zdraví. Policejní mluvčí odmítla tyto informace od svědků komentovat.

Návštěvníci lokálu popsali Roma jako známého provokatéra, který měl u sebe vždycky nůž. Prý je ze Žižkova, ale tam už je moc známý, a proto chodí do hospody do Vršovic. Pobodání prý bylo přítomno nějaké děvče.

Podle ředitele Obvodní policie v Praze 10 Karla Adamce je zatím jisté jen to, že pachatelem vraždy byl muž. Z výpovědí svědků zatím vyplynulo, že mezi muži asi došlo ke slovní potyčce, která pak vyvrcholila fyzickým útokem, uvedl Adamec. Loupežný motiv policie zatím neprokázala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků