Hlavní obsah
 

Muž, který postřelil hráče airsoftu, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví

Policie podezírá 25letého muže, který postřelil v sobotu u Milovic 30letého hráče airsoftu, z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Střelec na hráče vystřelil v domnění, že střílí airsoftovou zbraní, byla to však zbraň ostrá. Policie odmítá komentovat informace, že zbraň patřila policistovi, jak se spekulovalo po činu.

 
Muž, který postřelil hráče airsoftu, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví

„Muž, který střílel, je podezřelý z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Zbraň byla soukromá a legální, majitele máme ztotožněného. Zda zbraň patřila policistovi, komentovat nebudu,“ řekla Novinkám mluvčí policie Petra Potočná.

Podle původních nepotvrzených informací se jednalo o zbraň policisty, který ji nejspíš odložil, a mladý muž z ní pak vystřelil. Generální inspekce bezpečnostních sborů se případem nezabývá. „Případ do současné doby spadá do kompetence Policie ČR,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Strouhal.

Majitel zbraně se každopádně podle Potočné dopustil přestupku, protože svou zbraň řádně nezabezpečil. Prohřešek bude následně oznámen příslušnému policejnímu odboru, jenž má na starosti zbraně. Dechové zkoušky u účastníků byly negativní.

Neštěstí zřejmě během airsoftové hry zavinila záměna pistolí.

Foto: Novinky

Nešťastná událost se stala v sobotu dopoledne u středočeských Milovic. Pro postřeleného muže přiletěl vrtulník. „Pacient měl vážné poranění hrudníku. Zajistili jsme u něj dýchací cesty a připojili na plicní ventilaci. Pak byl převezen vrtulníkem do střešovické nemocnice v Praze,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků