Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muž, který chtěl podpálit policejní služebnu, je ve vazbě

Osmapadesátiletý muž, který chtěl v úterý odpoledne v opilosti podpálit policejní služebnu v Havířově, skončil ve vazbě. Ve čtvrtek o tom rozhodl soudce Okresního soudu v Karviné.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muž, který chtěl podpálit policejní služebnu, je ve vazbě

„Obviněný v silně podnapilém stavu vstoupil do budovy Obvodního oddělení Havířov 1 s desetilitrovým kanystrem v ruce. Do budovy už vstupoval s úmyslem služebnu vypálit,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že muž začal benzin rozlévat v prostorách vestibulu a recepce nejen po stole a koberci, ale i po stěnách. „Zapalovač měl připravený v kapse kalhot,“ dodala.

Policisté stačili muže zpacifikovat dříve, než zapalovač použil, a kvůli podnapilosti jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

„Zadržený vysvětlil své jednání určitou naštvaností. Toho dne ráno byl zastaven hlídkou k silniční kontrole, během níž policisté zjistili, že má pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. V nedávné minulosti mu skončil trest zákazu řízení motorových vozidel a byl mu vrácen řidičský průkaz. Už tehdy důvodem odebrání byla jízda pod vlivem alkoholu,“ popsala, co žháře rozlítilo.

Muž z Havířova je obviněn z násilí proti úřední osobě ve stadiu pokusu, za což mu hrozí tři až 12 let za mřížemi. Na soudní líčení bude nyní čekat ve vazební věznici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků