Hlavní obsah

Motorkářům začala další černá sezóna, v Čechách za den pět nehod

S příchodem teplého počasí se na české silnice vrátily motorky a bylo to poznat hned v sobotu. Jen v Čechách vyjížděli záchranáři k pěti nehodám motorkářů. Vesměs havarovali mladí lidé. Jedna nehoda skončila tragicky.

Motorkářům začala další černá sezóna, v Čechách za den pět nehod

V Plzeňském kraji dopoledne vyjížděli záchranáři ke dvěma nehodám motorkářů a večer ještě k jedné. Trojice motorkářů naštěstí vyvázla jen s poraněními. První havaroval ve Stříbře, druhý pak svůj stroj nezvládl u Rokycan. Poslední havaroval večer v okrese Plzeň-sever.

Devětadvacetiletý motorkář ve Stříbře dostal smyk na kruhovém objezdu. Po pádu utrpěl středně těžká zranění, například horních končetin a hrudníku. Druhý z motorkářů, pětadvacetiletý mladík, havaroval po smyku. Toho odvezli záchranáři s lehkými poraněními.

Obě nehody vyšetřuje policie.

Obdobně skončil i další motorkář, který odpoledne upadl se svým silným strojem u Velké Hleďsebe na Chebsku. Také k jeho nehodě vyjeli záchranáři, aby mu ošetřili naštěstí jenom lehčí poranění.

S poraněním nohy vyvázl řidič, který nezvládl večer svůj stroj v obci Loza v okrese Plzeň-sever. 

U Sázavy na Benešovsku řidič zemřel

Odpolední srážka dvou motocyklistů mezi Sázavou a Stříbrnou Skalicí na Benešovsku měla nejhorší vyústění.

Jeden z řidičů kolizi nepřežil, druhého záchranáři odvezli s lehčím zraněním na chirurgickou ambulanci benešovské nemocnice.

Začátek Velikonoc byl na silnicích tragický

Velikonoční víkend začal na českých silnicích tragicky. Při dopravních nehodách během Bílé soboty zemřelo šest lidí, umírali řidiči aut i motocyklista. Policie nárůst nehod očekávala, a připravila proto různé dopravněbezpečnostní akce. Policisté byli však i účastníky jedné z dopravních nehod, při níž v Kladně zemřela žena.

Odpoledne se tam policejní vůz střetl s jejím na křižovatce. Policisté měli zapnutý maják a jeli k zásahu. Řidička osobního vozu následky nehody nepřežila, trojice policistů vyvázla s lehčími poraněními. Policisté projížděli křižovatku na červenou, řidička měla na semaforech zelenou.

Tragická bilance na silnicích pak rostla v prvních nedělních hodinách. Jeden člověk zemřel a další dva utrpěli zranění po havárii na silnici mezi Osvětimany a Medlovicemi na Uherskohradišťsku. Osobní auto Š 120 havarovalo a zadní částí střechy narazilo do stromu.           

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků