Hlavní obsah

Motorkářská sezóna začala v Praze sérií čtyř nehod

Sezóna motorkářů je už v plném proudu. Svědčí o tom i skutečnost, že se ve středu jen na území hlavního města staly během pouhých tří hodin čtyři nehody, ve kterých figurují muži na motorkách. Naštěstí při nich nikdo nezemřel.

Motorkářská sezóna začala v Praze sérií čtyř nehod

První karambol se stal po půl jedenácté dopoledne v Roháčově ulici na pražském Žižkově, kde se srazilo osobní auto s motocyklem, řízeným pětadvacetiletým řidičem. Ten skončil s úrazem kotníku na ortopedické oddělení vinohradské nemocnice.

Už o necelou hodinu a půl se srazila další motorka s osobním automobilem v Benátské ulici na Novém Městě. „Třiadvacetiletý motocyklista byl s pohmožděným hrudníkem předán na chirurgii Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. A karamboly mužů na silných motocyklových strojů pokračovaly.

„Několik minut po poledni ošetřili záchranáři na nultém kilometru dálnice D11 třicetiletého řidiče motocyklu. Se zlomeninou kotníku a pohmožděnou krční páteří byl předán do péče zdravotníků ortopedického oddělení Fakultní nemocnice Na Bulovce,“ popsala už třetí nehodu motorkářů Ernestová.

Čtvrtá nehoda se udála před 14 hodinou na Novodvorské ulici v Praze 4. Čtyřicetiletý motorkář byl z ní s úrazem kolene převezen na chirurgii krčské nemocnice.

„Přesto, že chladné počasí skončilo teprve před několika dny, vyjížděly letos naše posádky již k devíti zraněným motorkářům. Během loňské sezony evidujeme 133 výjezdů k těmto dopravním nehodám, šest z nich skončilo tragicky,“ varovala Ernestová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků