Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Motorkář chtěl ujet hlídce, která ho změřila. Při nehodě se zabil

Devětatřicetiletý motocyklista, který zemřel v sobotu ráno v ostravské nemocnici po páteční nehodě v Dobré na Frýdecko-Místecku, ujížděl policii. Právu to v sobotu odpoledne sdělila mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Další motorkář zemřel v sobotu po nárazu vlaku.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Motorkář chtěl ujet hlídce, která ho změřila. Při nehodě se zabil

„Policisté prováděli v pátek odpoledne silniční kontrolu s radarem, při které naměřili vyšší rychlost právě projíždějícímu motorkáři na motorce honda. Rozjeli se za ním, předjeli ho a za pomocí výstražného světelného znamení se ho snažili zastavit. Motorkář však zareagoval tak, že svůj motocykl otočil do protisměru, kde se při jízdě v protisměru postupně střetl se dvěma vozy,“ sdělila policejní mluvčí. Upozornila ještě, že následně bylo zjištěno, že motocyklista měl zákaz řízení.

K nehodě došlo v pátek krátce po 17. hodině na dálnici D48, která musela být na nějakou dobu pro dopravu uzavřena.

„Záchranáři na místě nehody ošetřili také čtyři další osoby, jež cestovaly v osobním vozech. Šlo o dvě ženy a dvě děti. S lehkými až středně těžkými poraněními hlavně v oblasti hrudníku byly převezeny na úrazovou ambulanci frýdecko-místecké nemocnice,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V sobotu zemřel další motorkář

Policie vyjížděla v sobotu odpoledne k další nehodě v Moravskoslezském kraji. Jde již o čtvrtou tragickou nehodu od pátku. Tentokrát zahynul motorkář v Odrách na Novojičínsku.

„Dvaašedesátiletý motocyklista vjel v ulici Pohořská na železniční přejezd ve chvíli, kdy svítilo červené výstražné znamení. Čelně ho srazil motorový vlak. Motorkář zemřel na místě,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Nehoda se stala krátce po půl čtvrté odpoledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků