Hlavní obsah
Na místě neštěstí první zasahovali místní obyvatelé. Foto: Aleš Fuksa, Právo

Motorista se podruhé narodil, pomohli mu obyvatelé Bohuslavic

Nevyzpytatelný mikrospánek hrál hlavní roli při vážné nehodě ze středečního poledne, při které vjel sedmdesátiletý muž se svou dodávkou do protisměru, přerazil zábradlí a zastavil až v dvoumetrovém srázu v potoce.

Na místě neštěstí první zasahovali místní obyvatelé. Foto: Aleš Fuksa, Právo
Motorista se podruhé narodil, pomohli mu obyvatelé Bohuslavic

Řidič může hovořit o štěstí, při hrůzně vypadající nehodě utrpěl jen lehký otřes mozku. Následky ale mohly být mnohem vážnější, pokud by k nehodě okamžitě nepřispěchalo několik obyvatel z místní vesnice Bohuslavice u Zlína.

Převrácení auta bránili místní vlastníma rukama.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

Po celou dobu, než přijela záchranka, zůstal řidič uvnitř nebezpečně nakloněného vozu. Několik mužů se proto od potoku do boku automobilu zapřelo vší silou, aby nedošlo k převrhnutí automobilu a případnému utonutí motoristy. Vůz po chvíli z boku raději zpevnili několika trámy.

Záchranáři přijeli po několika minutách, v tu dobu už slovenský řidič začal komunikovat. „Přesto si nepamatoval, co se vlastně stalo,“ uvedli svědkové. Z vozu poté vyšel s pomocí lékařů.

„Řidič je v pořádku, kontrola na alkohol byla negativní,“ dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Vyprostit automobil z potoku musel až přivolaný speciální jeřáb hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků