Hlavní obsah
Hasiči museli auto na zábradlí zajistit před pádem pod most. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Mladý řidič vyjel na Břeclavsku na betonové zábradlí

Možná nepozornost, možná nepřiměřená rychlost se v pondělí ráno vymstila jednadvacetiletému řidiči osobního vozu. Na silnici z Podivína do Lednice na Břeclavsku havaroval v levotočivé zatáčce.

Hasiči museli auto na zábradlí zajistit před pádem pod most. Foto: HZS Jihomoravského kraje
Mladý řidič vyjel na Břeclavsku na betonové zábradlí

Před sedmou hodinou ranní mířil mladý řidič ve fordu k Lednici. V zatáčce, kterou se dlouhý rovný úsek opravené cesty stáčí na most přes Dyji, se dostal na kraj cesty. Betonové vodicí panely tam chrání zábradlí mostu. Automobil ale po betonových blocích vyjel nahoru a zastavil se na poškozeném zábradlí.

Hasiči nejprve museli vrak vozu zajistit před zřícením pod hráz řeky, až potom dokázali z auta dostat ven řidiče. Přivolaný vrtulník jej transportoval do brněnské nemocnice.

„Podle předběžného šetření je pravděpodobné, že se řidič dostatečně nevěnoval řízení a v důsledku nepřiměřené rychlosti havaroval. Dechovou zkouškou bylo vyloučeno, že by na události měl podíl alkohol,“ uvedl k nehodě policejní mluvčí Petr Zámečník. Poté, co policisté místo zdokumentovali, hasiči dostali pokroucený vrak auta zpět na silnici.

Hasiči museli auto na zábradlí zajistit před pádem z mostu.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků