Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS Ústeckého kraje

Mladý cizinec ve fordu nedal přednost, v autě zemřela jeho spolujezdkyně

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli večer u obce Svatá Kateřina na Tachovsku. Na silnici 2/605 se střetly tři vozy. Příčinou neštěstí je zřejmě nedání přednosti. Chybovat měl 19letý cizinec za volantem fordu, ve kterém zemřela jeho o tři roky starší spolujezdkyně.

Ilustrační foto Foto: HZS Ústeckého kraje
Mladý cizinec ve fordu nedal přednost, v autě zemřela jeho spolujezdkyně

„Devatenáctiletý cizinec, který řídil vozidlo ford po vedlejší silnici, s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě zprava přijíždějícímu vozidlu značky BMW. V prostoru křižovatky došlo ke střetu,“ řekla Právu policejní mluvčí Hana Kroftová.
Po silném nárazu se ford odrazil a střetl se stojící Škodou Superb. „Ford i BMW se zastavily až u zdi místní restaurace,“ dodala mluvčí.

Na místě zemřela 22letá spolujezdkyně řidiče fordu. Ten byl podle mluvčí záchranky Lenky Ptáčkové letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni na urgentní příjem. Řidič BMW a řidička Škody Superb se spolujezdcem byli s lehkým zraněním převezeni do nemocnice.

Zda při nehodě sehrál roli alkohol, se zatím neví. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče BMW negativní, u řidiče fordu nebyla vzhledem k zdravotnímu stavu provedena. Zda byl pod vlivem alkoholu, ukáží až výsledky z krevní zkoušky,“ uvedla mluvčí.

Škoda byla vyčíslena na milión tři sta tisíc korun. Nehoda uzavřela komunikaci na čtyři hodiny. Okolnosti dopravní nehody budou zjišťovat kriminalisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků