Hlavní obsah
 

Mladíkovi nestačil jeho výdělek, začal vydírat podnikatele

E-mailovou korespondenci se slovy „Vyhoříte“ obdrželo během měsíce července několik podnikatelů v litoměřickém a mělnickém okrese. Vyděrač požadoval po podnikatelích peníze, a když nezaplatili, zapálil jejich objekty. Způsobil tak víc než miliónovou škodu.

 
Mladíkovi nestačil jeho výdělek, začal vydírat podnikatele

Anonymní pisatel rozesílal výhružné maily jak podnikatelům, tak později také státním institucím během celého měsíce července.

„Své výhružky pisatel, kromě slova „Vyhoříte“, podpořil slovy - Pokud nezaplatíte, váš podnik shoří!,“ uvedla policejní mluvčí Jana Matonohová.

Když podnikatelé neplatili, přistoupil vyděrač v srpnu k zapálení celkem tří objektů. Dva požáry museli likvidovat hasiči na Mělnicku, jeden na Litoměřicku.

Vydíráním k snadnému výdělku

Třiadvacetiletého vyděrače z Litoměřic ale při jednom z jeho žhářských útoku natočila bezpečnostní kamera, a policisté se tak dostali k novým informacím. Mladíka policisté zadrželi 28. srpna a obvinili ho z pokračujícího zločinu vydírání a přečinu poškozování cizí věci. Způsobil škodu za nejméně 1 200 000.

„Muž ve své výpovědi uvedl, že vše dlouhodobě připravoval a jeho motivací byla vidina snadného výdělku, protože jeho dosavadní výdělek mu nestačil. Vzhledem k tomu, že požadované finanční částky neobdržel, rozhodl se tlak stupňovat zakládáním požárů,“ dodala policejní mluvčí.

Soud na mladíka uvalil vazbu. Hrozí mu až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků