Hlavní obsah
Tomáš Suszka u soudu Foto: Aleš Honus, Právo

Mladík půjde za zneužívání sestry na devět let do vězení

Devět let za dlouhodobé znásilňování nevlastní sestry si bude muset podle úterního verdiktu ostravského krajského soudu odsedět Tomáš Suszka (24) z Třince. Mladík byl přitom za pohlavní zneužívání dívky, na které se uspokojoval od jejích šesti let, odsouzen už v roce 2000 k podmíněnému trestu. Slíbil, že se polepší, bohužel se to ale nestalo.

Tomáš Suszka u soudu Foto: Aleš Honus, Právo
Mladík půjde za zneužívání sestry na devět let do vězení

Tomáš Suszka a jeho sestra mají společnou matku, otce má ale každý sourozenec jiného. Ani jeden z otců se ale na výchově nepodílel, a tak matka musela děti živit sama. „Vstávala ve čtyři hodiny ráno a z práce se vracela až k šesté večerní,“ řekl soudce Miroslav Mucha.

Právě v době, kdy matka nebyla doma, ke znásilňování docházelo. A to minimálně od roku 2005, kdy jí bylo ještě třináct let.

„Začalo to, když si mě brácha jednou v noci odnesl nahoru do svého pokoje. Svlékl mě, připoutal k posteli a znásilnil mě. Snažila jsem se ho kopat, ale nepomohlo to. Je silnější,“ řekla dívka kriminalistům.

Prováděl perverzní praktiky

Ke čtení protokolu z policejního výslechu se soudce rozhodl kvůli tomu, že výslech dívky u soudu znalci kvůli obavám ze zhoršení jejího psychického stavu nedoporučili.

Znásilňování se podle svědectví dívky odehrávalo několikrát měsíčně. Suszka na ní prováděl i perverzní sexuální praktiky, například zasouvání obušku a mrkve do přirození či přivazování k vodovodní trubce.„Zároveň vyhrožoval zabitím, pokud se někde o zneužívání zmíní,“ řekl soudce.

Obžalovaný ale tvrdí, že žádné násilí nepoužíval. Popřel také používání pendreku. „Dělala to dobrovolně, dával jsem jí za to peníze a ona souhlasila,“ řekl před soudem obžalovaný.

Všechno se provalilo teprve začátkem letošního roku. Dívka se svěřila své matce, protože měla obavu, že je těhotná. Podle znalce-sexuologa přitom Suszka netrpí žádnou sexuální deviací. Svou sestru zneužíval zřejmě proto, že nedokázal navázat bližší vztah s jinými ženami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků