Hlavní obsah
 

Mladík při sjíždění Lysé hory narazil na větev trčící ze sněhu, polámal si žebra

Vážné zranění utrpěl v neděli 17letý mladík pod Lysou horou v Beskydech. Při sjíždění kopce narazil na větev trčící ze sněhu. Na pomoc záchranáři vyslali vrtulník.

 
Mladík při sjíždění Lysé hory narazil na větev trčící ze sněhu, polámal si žebra

Podle informací záchranné služby sjížděl mladík kopec na červené turistické značce směrem na Ostravici. Neměl lyže ani sáně a kopec sjížděl jen tak vsedě. Horská služba upřesnila, že mladík scházel horu se skupinou, která si zkrátila cestu mimo značenou stezku.

„Sedmnáctiletý mladík uklouzl a hrudníkem se nešťastně napíchl, možná lepší slovo je narazil, na ze sněhu vyčnívající klacek. Způsobil si poranění hrudníku s podezřením na zlomená žebra. Jeho kamarádi se zachovali velmi dobře, na nic nečekali a okamžitě si zavolali o pomoc,” uvedla horská služba, která u zraněného zasahovala.

Na místo vyrazil vrtulník, ze kterého se ke zraněnému spustil lékař. „Prvotní vyšetření ukázalo vážné poranění hrudníku, vyloučit nebylo možno ani vnitřní poranění v oblasti břicha. Pacient byl vyzvednut pomocí záchranné sítě a přepraven na místo, kde mohl stroj přistát,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři ho následně ošetřili a připravili k převozu do ostravské nemocnice, kde si ho převzali lékaři na urgentním příjmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků