Hlavní obsah

Mladík předjížděl v zatáčce, způsobil vážnou nehodu

Hazardní předjíždění bylo příčinou vážné dopravní nehody, která se stala v pátek krátce před 11. hodinou dopoledne nedaleko obce Šumvald na Olomoucku. Tři osoby utrpěly zranění, stav viníka nehody je kritický.

Mladík předjížděl v zatáčce, způsobil vážnou nehodu

„Dvacetiletý řidič vozu WV Golf jel od Šumvaldu na Uničov a v zatáčce začal předjíždět. V protisměru vyjel citroen a řidič golfu se již nestačil zařadit do svého jízdního pruhu. Došlo k čelnímu střetu,“ popsala Právu nehodu olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Při kolizi byly zraněny tři osoby, řidiče vozidla WV Golf transportoval v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Olomouci vrtulník záchranné služby.

„Utrpěl těžká poranění hlavy, zejména její obličejové části, hrudníku a končetin,“ sdělil Právu náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg. „Jeho stav je vážný. Čeká jej operace,“ doplnil v pátek odpoledne mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Do Fakultní nemocnice byli transportováni i osmatřicetiletý řidič citroenu a šestnáctiletá spolujezdkyně viníka nehody. „Muž utrpěl těžké poranění hlavy. Jeho stav je stabilizovaný. Mladá pacientka byla přijata na traumatologii s těžkým poraněním v oblasti břicha. Její stav je rovněž stabilizovaný,“ uvedl mluvčí.

Silnice II. třídy byla po nehodě asi dvě hodiny zcela uzavřena a doprava byla vedena po objízdné trase.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků