Hlavní obsah
Hledaný muž na záběrech průmyslové kamery Foto: Policie ČR

Mladík nabídl ženě odvoz, posléze ujel s taškou plnou peněz

Policisté pátrají po muži, který nabídl pomoc starší ženě, ale nakonec ji připravil o tašku, v níž měla několik set tisíc korun. Mladík nabídl ženě odvoz, na udanou adresu ji sice odvezl, posléze však odjel i s taškou, v níž měla žena hotovost a kterou zanechala na sedadle vozu, informoval v sobotu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Hledaný muž na záběrech průmyslové kamery Foto: Policie ČR
Mladík nabídl ženě odvoz, posléze ujel s taškou plnou peněz

Jednaosmdesátiletá žena si v centru metropole vybrala v bance hotovost a odjela tramvají k metru Strašnická, kde se usadila na lavičku poblíž stanoviště taxislužby.

„Po cirka dvaceti minutách jí oslovil mladík s tím, že se zde stejně taxíku nedočká, a zda nechce odvézt. Žena tuto nabídku přijala a k dobrodinci do auta nastoupila. Její tašku, která obsahovala hotovost, a do které poškozená po cestě ještě nakoupila potraviny, jí mladík položil do zadní části vozu. Pak ji bez jakéhokoliv zádrhele dovezl, kam požadovala,” popsal mluvčí seznámení dvojice.

Hledaný muž na záběrech průmyslové kamery

Foto: Policie ČR

Při vystupování pomohl samozvaný taxikář ženě z vozu, ale následně sedl do auta a odjel, zatímco na zadním sedadle zůstala taška s penězi i nákupem.

Nemuselo jít o úmysl, připouští policie

Policie případ vyšetřuje jako podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Netvrdíme, že se mladík těchto deliktů dopustil. Vyvrátit tato podezření může především sám hledaný tím, že se i se zmiňovanou hotovostí dostaví na kteroukoliv policejní služebnu,” doplnil Hulan.

Případ se odehrál již 4. prosince, policie si nyní obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků