Hlavní obsah
Převrácený traktor skončil mimo vozovku. Foto: Policie ČR

Mladík na Hodonínsku jel s traktorem příliš rychle. Převrátil se a vypadl z kabiny

Zraněním řidiče, který vypadl z kabiny, skončila v pondělí večer u Sobůlek na Hodonínsku dopravní nehoda traktoru s vlekem. Na dvě hodiny zatarasila dopravu na silnici I/54 z Kyjova do Strážovic. Příčinou bylo nejspíše příliš svižné tempo, které traktoru umožnil v klesání ze Strážovického kopce mladík za volantem.

Převrácený traktor skončil mimo vozovku. Foto: Policie ČR
Mladík na Hodonínsku jel s traktorem příliš rychle. Převrátil se a vypadl z kabiny

„Devatenáctiletý řidič jel s traktorem a zapřaženou cisternou směrem do Kyjova. Zřejmě však nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a cisterna se za jízdy rozhoupala. Souprava z toho důvodu najela vpravo mimo komunikaci na travnatý svah. Při vracení zpět na silnici se traktor i cisterna převrátily na levý bok a skončily vlevo mimo vozovku,“ popsal pravděpodobný nehodový děj mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Převrácený traktor skončil mimo vozovku.

Foto: Policie ČR

Řidič se při havárii vážně zranil. Vypadl z traktoru na vozovku a záchranáři rozhodli o leteckém transportu do brněnské nemocnice.

Při nehodě vznikla na soupravě škoda za zhruba 600 tisíc korun. Provoz na silnici musel být přerušen, podle operačního střediska hasičů byla doprava opět spuštěna ve 20.20 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků