Hlavní obsah
Milan Pulko v soudní síni. Foto: Svatava Hernandezová, Právo

Mladík dostal za pokus zavraždit prodavačku 14 let

Ke čtrnáctiletému pobytu za mřížemi ve středu poslal plzeňský krajský soud teprve 19letého Milana Pulka z Hranic u Aše. Rozsudek není pravomocný, neboť se Pulko proti němu na místě odvolal.

Milan Pulko v soudní síni. Foto: Svatava Hernandezová, Právo
Mladík dostal za pokus zavraždit prodavačku 14 let

Žalobce jej vinil z toho, že loni v prosinci v Hranicích vešel do prodejny, kde vzal karton cigaret, který chtěl uložit do svého batohu. Když mu v tom chtěla obchodnice vietnamské národnosti zabránit, zaútočil na ni přineseným nožem.

Tím ji zranil na hlavě, když se bránila, chytil ji za hlavu a tlačil ji k zemi. Pak ji silou bodl nožem do zad. Způsobil jí vedle dvou povrchních řezných ran na hlavě také bodnou ránu, při níž došlo k probodnutí pravé plíce.

Žena byla přímo ohrožena na životě a jen díky rychlé pomoci a operaci, kdy jí musel být odebrán horní lalok pravé plíce, nezemřela.

„Soud neuvěřil mladíkovu tvrzení, že se s prodavačkou jen pošťuchovali a ona se na nůž napíchla a uznal ho vinným z pokusu vraždy,“ uvedl v odůvodnění předseda senátu Milan Štejr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků