Hlavní obsah

Mladíci po fotbalovém zápase útočili na policejního koně popelnicí

Policie pátrá po sobotním zápase Sparty Praha s Bohemians 1905 v hlavním městě po mladíkovi, který spolu se zadrženým 25letým útočníkem házel popelnici na policejního koně.

Mladíci po fotbalovém zápase útočili na policejního koně popelnicí

„Pětadvacetiletý mladík vzal po sobotním fotbalovém utkání na křižovatce ulic U Sparty a Jana Zajíce do rukou popelnici a snažil se ji hodit na policistu na koni. To se mu zprvu nedařilo, na pomoc mu proto přispěchal neznámý mladík a společnými silami pak svůj útok dokonali,“ informovala mluvčí policie Jana Röslerová.

Ke zranění služební koně nedošlo. Kriminalisté mají kamerové záznamy, na kterých je mladík zachycen, a prosí občany, kteří znají totožnost muže, aby informovali linku 158.

Útočník, který házel popelnici po koni

Foto: Policie ČR

Muž kolem pětadvaceti let je vysoký asi 170 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do černých tříčtvrtečních kalhot a červenočerné bundy, pod kterou měl černou mikinu s kapucí.

Policie zadržela po fotbalovém utkání 12 mužů, sedm jich podezřívá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, protože neuposlechli výzvy policistů. Pět se bude zpovídat před soudem z trestného činu násilí proti úřední osobě a krádež. Pět policistů bylo zraněno.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků