Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Mladá lezkyně se při pádu ve skalách na Šumpersku těžce zranila

Těžké zranění v úterý utrpěla mladá žena při pádu ve skalách u Rabštejna na Šumpersku. Lezkyni, která uklouzla a spadla z kamenitého srázu, museli záchranáři opatrně snést ze skály a poté ji na nosítkách složitým terénem přenesli k sanitce. Informoval o tom Tomáš Skokan z Horské služby Jeseníky.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Mladá lezkyně se při pádu ve skalách na Šumpersku těžce zranila

Pád ženy byl záchranářům nahlášen krátce před polednem. „Ihned jsme se na místo vypravili ve dvou s potřebnou lezeckou technikou v těžkém terénním voze. Cestou jsme se potkali se sanitním vozem Zdravotnické záchranné služby. Přeložili jsme k nám jejich zdravotnické vybavení a snažili se dostat co nejblíže místu nehody,“ uvedl Skokan.

Záchranáři se ale automobilem až ke zraněné ženě nedostali. „Vzali jsme všechno, co jsme mohli potřebovat, a zbytek cesty už došli po svých. Na místě jsme viděli, že žena se po pádu kutálela asi deset metrů po kamenitém povrchu a pak zůstala zaklíněná na skalním výběžku,“ uvedl Skokan.

Záchranáři vytvořili na skále několik jisticích bodů a vylezli ke zraněné lezkyni. „Na vrcholu jsme ji vytáhli šetrně ze zaklínění, zafixovali ji do vakuové matrace a lékař zdravotnické záchranné služby jí podal léky proti bolesti. Pak jsme ji pomocí lanové techniky spustili dolů,” uvedl Skokan.

Záchranáři pak s pomocí hasičů i zdravotníků přenesli zraněnou na nosítkách složitým terénem až k sanitce, která ji převezla do nemocnice. „Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme ji nechtěli překládat do našeho terénního vozu a pak zase do sanitky,” podotkl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků