Hlavní obsah
Snímek z policejního vrtulníku zachycuje plavidlo záchranářů u převráceného člunu. Foto: archiv HZS JMK

Mistrovství v jachtingu juniorů narušil vítr, 15 lidí hasiči tahali z vody

Patnáct lidí v pondělí vytahovali hasiči a členové vodní záchranné služby z vodního díla Nové Mlýny na Břeclavsku, kde se konalo Mistrovství ČR v jachtingu juniorů. Několik plavidel se totiž kvůli silnému poryvu větru převrátilo. Ve skupině zachráněných byli tři dospělí, zbytek tvořily děti. Jedno z nich skončilo kvůli podchlazení v břeclavské nemocnici.

Snímek z policejního vrtulníku zachycuje plavidlo záchranářů u převráceného člunu. Foto: archiv HZS JMK
Mistrovství v jachtingu juniorů narušil vítr, 15 lidí hasiči tahali z vody

„Ošetřili jsme na místě tři děti. Všechny byly kvůli pobytu ve studené vodě podchlazené. Zdravotní stav dítěte, které jsme přepravili do nemocnice, je dobrý,“ řekla Právu mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Na jižní Moravě dnes od rána panuje slunečné počasí, které je ale provázeno silným větrem. Právě ten převrátil několik plavidel na Nových Mlýnech, kde se nedaleko Dolních Věstonic koná mistrovství v jachtingu. Podle informací Práva se převrátilo jedno soutěžní plavidlo a také několik člunů, z nichž lidé s dětmi pozorovali z hladiny klání mladých jachtařů.

Snímek z policejního vrtulníku zachycuje plavidlo záchranářů u převráceného člunu.

Foto: archiv HZS JMK

„Na místo jsme vyslali dvě hasičské jednotky. Všechny zachráněné jsme hned po vytažení z vody zabalili do termofólií. Již v tu chvíli byl na místě i policejní vrtulník s našimi lezci,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči byli připraveni vytáhnout lidi z vody i na lanech zavěšených pod vrtulníkem. To ale nebylo nutné. Proto pouze z vrtulníku ověřili, že všichni účastníci závodů a diváci v člunech jsou v pořádku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků