Hlavní obsah

Milionáři v luxusních autech se přeženou Moravou

Patrně příští týden ve čtvrtek by měli projet Moravou, konkrétně z Ostravy přes Brno do Mikulova, účastníci nejznámějšího nelegálního závodu luxusních aut Gumball 3000. Letošní trasa vede z Kodaně do Vídně.

Milionáři v luxusních autech se přeženou Moravou

„Počítáme s kontrolami účastníků akce,“ sdělil Petr Matoušek z jihomoravské dopravní policie, která se na ně již připravuje. Podle zpráv z internetu by se slavný závod měl jet mezi středou a pátkem.

Jednou z důležitých zastávek na trase měl být podle původního záměru Masarykův okruh v Brně. Milionáři, špičkoví manažeři a rapeři, krátící si čas vyjížďkou po Evropě, si jej chtěli ve svých luxusních autech projet. Neshodli se ale s vedením automotodromu na termínu.

BEZ KOMENTÁŘE: V závodě Gumball 3000 by se měla objevit i tato replika Batmanova vozu

Podle policie budou potřebovat účastníci Gumballu na projetí Moravy zhruba čtyři hodiny. Předpokládá, že z Ostravy pojedou po R46 do Olomouce a Vyškova, kde se napojí na D1. U Brna by pak s největší pravděpodobností mohli pokračovat po R52 směrem na Mikulov. Mohou ale zvolit i druhou trasu po D2 přes Břeclav.

„Přijmeme taková opatření, abychom byli připraveni na více variant,“ uvedl Matoušek.

Rychlá jízda a porušování předpisů

V letošním ročníku závodu pojedou nejluxusnější vozy světa neznámějších značek: Bentley, Aston Martin, Lamborghini, Ferrari nebo McLaren. Do jednoho z nich by měl usednout také slavný závodník F1 Kimi Raikkönen. Objevit by se mělo i auto filmového hrdiny Batmana.

Soutěž je spojena s rychlou jízdou a porušováním předpisů. Nekompromisně proti účastníkům této i obdobných akcí postupuje policie v Německu. V minulosti některé z vozů dočasně zabavila. V roce 2007 byl závod spojen i s tragédií v Makedonii. Jeden z řidičů srazil staršího muže, který na následky zranění zemřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků