Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Metanolem otrávený muž se v nemocnici probral k vědomí

V neděli se podařilo lékařům ve fakultní nemocnici v Olomouci probudit z umělého spánku sedmapadesátiletého muže, který se tam od minulé soboty léčí z otravy metylalkoholem. Jeho zdravotní stav se zlepšuje, ale zatím nelze trvalé následky vyloučit, řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Metanolem otrávený muž se v nemocnici probral k vědomí

"Sedmapadesátiletý muž je již při vědomí, dýchá bez pomoci přístrojů. Jeho stav se zlepšuje, ale zatím nelze vyloučit komplikace ani trvalé následky otravy," řekl mluvčí. Lékaři se jej snažili přivést k vědomí několik dní.

Žádné známky poškození se zatím neprojevují ani u staršího muže, který byl v úterý přijat na jednotku intenzivní péče II. interní kliniky. Hladina metanolu u něj podle mluvčího klesá.

Sedmašedesátiletý muž, který je hospitalizován od úterý, je také ve stabilizovaném stavu. Jeho stejně stará manželka ale ve středu otravě podlehla. Celkem si jedovatý alkohol v Olomouckém kraji vyžádal šest lidských životů.

Zabijácké pití kupovali v místní prodejně

V souvislosti s těmito případy, kdy závadný alkohol podle policie pocházel z olomoucké prodejny smíšeného zboží, poslal soud do vazby čtyřicetiletého muže. Po vypití alkoholu, který údajně v obchodě prodával, dva lidé zemřeli. Z trestného činu ohrožování závadnými potravinami a jinými předměty obvinili policisté i šestapadesátiletou prodavačku, která je stíhána na svobodě.

V Olomouckém kraji je tak stíháno v metanolové kauze už pět lidí. Policisté vydali varování před konzumací alkoholu z prodejny v Nedvědově ulici, kvůli novým případům se do kontrol znovu ve velkém pustili i celníci.

Podle mluvčí policejního prezidia Zuzany Součkové je v České republice aktuálně stíháno v metanolové aféře 61 lidí, z nichž 29 je ve vazbě. Jedovatý alkohol si vyžádal už 35 obětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků