Hlavní obsah

Měl být ochráncem při výběru peněz, místo toho ženu s kumpány přepadl

Na důvěru ve svého známého doplatila koncem října 67letá žena z Prahy, která ho poprosila, jestli by jí neposkytl pomoc při výběru 400 tisíc korun. Ten vyhověl, ale záhy ji spolu s kamarády přepadl a okradl.

Měl být ochráncem při výběru peněz, místo toho ženu s kumpány přepadl

Starší žena si chtěla pojistit výběr z banky v Praze 8 a tak požádala o pomoc svého 36letého známého, aby jí při výběru 22. října asistoval. Seniorka, která chodí o holi, se bála přepadení. Muž souhlasil, zároveň se ale domluvil se svými dvěma kamarády, že ženu přepadnou.

„Její kamarád umožnil dvěma svým známým, aby ji chytili zezadu za rameno, nastříkali jí pepřový sprej do očí, povalili na zem, odcizili igelitovou tašku s penězi a pak utekli do předem připraveného vozidla,“ informovala mluvčí policie Jana Rösslerová.

Trojice zadržených mužů

Foto: Policie ČR

O lup se rozdělili a zbytek peněz schovali v zahradní osadě za Prahou a ve vozidle. Policisté nalezli igelitku s doklady přepadené ženy v ulici Pazderka, oblečení lupičů objevili o kousek dál v ulici Trojská.

Peníze, které muž pomohl ženě vybrat, a pak ji okradl

Foto: Policie ČR

Pátrání kriminalistů pokračovalo; o dva dny později zadrželi ve Zdibech trojici lupičů. Muži ve věku 45 a 40 let byli obviněni z loupeže, 36letý muž také z trestného činu krádeže. Dvojice starších mužů byla vzata do vazby. Policie obvinila také třicetiletého Slováka, který o přepadení věděl a dostal z lupu pět tisíc, z trestného činu podílnictví.

Igelitka s doklady nalezená za Prahou

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků