Hlavní obsah
Foto: René Chvalina, Právo

Maskovaný policista s pistolí přepadl v Brně hernu

Zřejmě bezvýchodná životní situace přinutila 42letého policistu z Brna, aby se zpronevěřil všem zásadám a zákonům, které do té doby hájil. Maskovaný a se zbraní v ruce totiž vstoupil do herny na Dobrovského ulici a z trezoru si odnesl několik desítek tisíc korun.

Foto: René Chvalina, Právo
Maskovaný policista s pistolí přepadl v Brně hernu

Strážce zákona už sedí v policejní cele a zřejmě skončí ve vazbě. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu, že dalších až osm let života stráví za mřížemi ve společnosti těch, které předtím pomáhal do vězení dostat.

„Při loupeži ukázal obsluhující ženě zbraň, nemluvil a jen gesty pokynul k ní a trezoru, odkud mu vydala peníze. Nikterak ženu nenapadal ani nebyl agresivní, když dostal peníze, rychle odešel. Celou loupež ale zachytily bezpečnostní kamery v podniku,“ potvrdil Právu zdroj obeznámený s vyšetřování s tím, že k loupeži došlo ze čtvrtka na pátek minulý týden. Jen několik desítek hodin poté už seděl policista v cele.

 

Je to táta od dvou dětí, v práci byl vždy spolehlivý, příkladný policista. Musel mít velmi závažný důvod.
člověk seznámený s případem

 

Při záznamu z kamerového systému kriminalisty hned zarazila profesionalita, s jakou se maskovaný lupič pohyboval a konal. To je přivedlo na myšlenku, že mají co do činění s vycvičeným profesionálem - policistou nebo vojákem.

Následnou analýzou postavy a chůze společně s určením typu zbraně vytipovali úzký okruh možných pachatelů, mezi nimiž byl skutečně i policista, který prošel elitním výcvikem.

„Je to táta od dvou dětí, v práci byl vždy spolehlivý, příkladný policista. Musel mít velmi závažný důvod, takový, že nedokázal najít jiné řešení. Mezi policisty se spekuluje o tom, že byl vydíraný a musel rychle sehnat větší obnos peněz,“ dodal zdroj.

Podle jihomoravské policejní mluvčí Petry Vedrové bude v případě prokázání viny s policistou zahájeno řízení směřující k propuštění ze služebního poměru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků