Hlavní obsah

Manželé kradli kov z větrné elektrárny

Náchodští policisté objasnili vloupání do větrných elektráren, které se stalo letos v březnu v Novém Hrádku na Náchodsku. Rozluštili tajenku u několika dalších krádeží barevných kovů.

Manželé kradli kov z větrné elektrárny

Pachatel nebyl jeden, ale hned dva - manželská dvojice z Trutnovska, přechodně žijící na Náchodsku. „Zloději se v polovině března vloupali do vrtulí, stojících na louce nad Novým Hrádkem. Vyšplhali po žebříku uvnitř netočících se elektráren a odcizili z nich desítky metrů měděných kabelů v hodnotě přibližně 25 tisíc korun,“ připomněla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policii se podařilo polapit zlodějský pár právě ve chvíli, kdy nezákonně přemísťovali větší množství hliníkových profilů a lišt. „Policisté manžele ve věku 45 a 40 let prozatím obvinili z trestného činu krádeže vloupáním ve spolupachatelství a obviněné dále vyšetřují ve spojitosti s jinými případy krádeží barevných kovů v okolí,“ upřesnila Prachařová.

Peníze získávané z prodeje kovů ve sběrně za zlomek jejich původní hodnoty užívali manželé pro vlastní potřebu. Nyní jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků