Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lukáš Silný, Novinky

Majitel domu šmíroval nájemníky v koupelně, dostal podmínku

Brněnský krajský soud ve čtvrtek potvrdil rok vězení s podmíněným odkladem na 2,5 roku majiteli nájemního domu v Jihlavě Luboši Vondrákovi za to, že v koupelně jednoho z bytů nainstaloval tzv. jednosměrné zrcadlo a pozoroval pak své nájemníky v intimních situacích. Verdikt je již pravomocný.

Ilustrační foto Foto: Lukáš Silný, Novinky
Majitel domu šmíroval nájemníky v koupelně, dostal podmínku

Vondrák pronajímal byt mladým ženám a párům. Odsouzen byl za poškozování cizích práv.

Podmínku za sledování podnájemníků v intimních situacích dostal Vondrák již u Okresního soudu v Jihlavě. Proti tomu se ale odvolal k brněnskému krajskému soudu, který jej zprostil viny s tím, že skutek je promlčený. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se s tím ale neztotožnil a obrátil se na Nejvyšší soud.

Ten se kauzou zabýval a rozhodl, že brněnský krajský soud pochybil. Nejvyšší soud mu kauzu vrátil. Krajský soud ve čtvrtek opětovně případ projednal a potvrdil dřívější verdikt z Jihlavy.

Pozorovatelnu za zrcadlem měl majitel v pronajímaném bytě v letech 2007 až 2013. Při domovní prohlídce tam policie našla několik let staré nahrávky s bývalými nájemníky. Neobjevila však zařízení pro přenos signálu z kamery do počítače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků