Hlavní obsah
Vltava v Praze Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Lupiči v Praze ukradli šperky za milión, část lupu skončila ve Vltavě

Šperky za milión korun ukradli v noci na 9. dubna lupiči ze zlatnictví v centru Prahy. Dvojici údajných pachatelů policie dopadla před několika dny. Jedná se o recidivisty, kteří prý loupili v celém Česku i v cizině. Na policejním webu to v neděli uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Vltava v Praze Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Lupiči v Praze ukradli šperky za milión, část lupu skončila ve Vltavě

Podle televize Nova zloději ze šperků vyloupali drahé kameny, a poté část lupu hodili do Vltavy. Do zlatnictví v Maiselově ulici se pachatelé vloupali zhruba v 02:45. "Násilně překonali zabezpečení obchodu a odcizili několik plat plných zlatých a stříbrných šperků," sdělil Hulan. Škoda přesáhla jeden milión korun.

Nova dnes uvedla, že zloději ze šperků vyloupali drahé kameny, které chtěli prodat samostatně. "Jedná se většinou o granáty či safíry," řekl televizi kriminalista Jan Zigáček. Část zlata pak zloději odhodili do Vltavy, není vyloučeno, že se policisté pokusí šperky v řece najít a vylovit.

Jednoho z údajných pachatelů, jednatřicetiletého muže, chytili policisté 22. dubna hned po vloupání do prodejny v Čelákovicích v okrese Praha-východ. Druhého, třiačtyřicetiletého muže pak zadržela o den později zásahová jednotka, protože se policisté obávali, že je ozbrojen. "To se následně potvrdilo, jelikož u zadrženého policisté zajistili plynovou pistoli s tlumičem," uvedl Hulan.

Oba zadržení už v minulosti skončili ve vězení za podobné zločiny. Teprve nedávno z něj vyšli a podle policejního mluvčího se právě za mřížemi seznámili. Nyní mužům hrozí za vloupání až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků