Hlavní obsah
Policie kvůli lupiči uzavřela část centra Prahy kolem pobočky ČSOB na Václavském náměstí. Foto: Milan Malíček, Právo

Lupič po neúspěšném přepadení nechal v bance kufr s funkční bombou

Lupič, který se ve středu odpoledne pokusil přepadnout pobočku ČSOB na pražském Václavském náměstí, zanechal v bance kufřík s bombou. Kriminalistům to potvrdila pyrotechnická služba Policejního prezidia, uvedla mluvčí Hana Jeřábková. Po pachateli, který z banky odešel bez požadované hotovosti, policie pátrá.

Policie kvůli lupiči uzavřela část centra Prahy kolem pobočky ČSOB na Václavském náměstí. Foto: Milan Malíček, Právo
Lupič po neúspěšném přepadení nechal v bance kufr s funkční bombou

"Konkrétní složení tohoto nástražného výbušného systému je předmětem dalšího expertizního zkoumání, jehož výsledky se s největší pravděpodobností dozvíme během několika dnů," řekla Jeřábková.

Podle informací televize Prima a Nova byly v kufříku necelé čtyři kilogramy trhaviny.

"Tento údaj nemohu v současné době upřesnit," dodala Jeřábková. Televize uvedly, že zavazadlo bylo převezeno na okraj Prahy, kde byla odpálena jedna z rozbušek. Samotnou trhavinu si pyrotechnici ponechali k dalšímu zkoumání.

Policie uzavřela část centra Prahy kvůli lupiči v bance ČSOB, který vyhrožoval bombou v kufříku.

Foto: Milan Malíček, Právo

Policisté oznámení o přepadení banky dostali krátce po 13:00. "Do jednoho z bankovních domů na Václavském náměstí přišel muž s koženým kufrem. Bankovní úřednici položil kufr na stůl a sdělil jí, že požaduje vydání větší finanční hotovosti a že v kufru má výbušninu," uvedla mluvčí. Úřednice prý lupiči řekla, že tolik peněz u sebe nemá, muž pak odešel. Na stole ale nechal podezřelý kufr.

Na místo přijela více než desítka policejních vozů, hasiči, pyrotechnici a psovodi. Kvůli prověřování kufříku policisté uzavřeli přilehlou Vodičkovu a Jindřišskou ulici, kterou nejezdily auta i tramvaje. Nešlo ani nastoupit do stanice metra Můstek a vlaky touto stanicí na trase A jen projížděly. Při odvozu podezřelého kufříku kolem 14:30 policisté uzavřeli pro pěší i auta část Václavského náměstí k pasáži Rokoko.

"Krátce po 15:00 byl provoz ve všech ulicích a na náměstí obnoven," řekla mluvčí. Pachatele policisté hledají, podle Jeřábkové mimo jiné vyhodnocují kamerové záznamy a prohledávali a zjišťovali stopy v bance.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků