Hlavní obsah
Auto, kterého se recidivista zmocnil při vloupání do prodejny. Foto: Policie ČR

Lup vezl recidivista v Hodoníně ukradeným autem

Kořist, které se v noci na úterý zmocnil ve firmě v Hodoníně, vnukla 53letému muži nápad neodnášet ji pěšky, ale odvézt ji firemním autem, jehož klíče rovněž objevil. Neodjel ale daleko. Brzy přilákal pozornost policie.

Auto, kterého se recidivista zmocnil při vloupání do prodejny. Foto: Policie ČR
Lup vezl recidivista v Hodoníně ukradeným autem

„Hlídka si všimla v ulicích Hodonína kličkujícího vozidla. Policisté se za ním vydali a po krátké době vozidlo předjeli a zastavili. Na sedadle řidiče ve Škodě Pickup seděl třiapadesátiletý jim dobře známý recidivista, který již byl několikrát souzen za majetkovou trestnou činnost. Dost dobře nedokázal vysvětlit, proč od daného vozidla nemá doklady a proč je z něj cítit alkohol,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Typický odér vzápětí vysvětlila zkouška na alkohol, v dechu měl řidič 1,1 promile. Ve voze muž vezl krabici s novými vodovodními bateriemi. Hlídce přiznal, že je ukradl při vloupání do nedaleké prodejny. Tam objevil i klíče od auta, které ukradl a v němž jej chytila hlídka.

Auto a kořist, které se recidivista zmocnil při vloupání do prodejny.

Foto: Policie ČR

Když policisté posčítali výsledek jeho noční výpravy, dostali se k jednání v rozporu se třemi paragrafy. Muže čeká obvinění z trestných činů krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky. A protože řídil, i když měl vyslovený zákaz řízení, také za maření výkonu úředního rozhodnutí.

K „dobru“ mu soud nejspíše přičte i to, že byl předčasně podmínečně propuštěn z výkonu trestu a zkušební doba mu měla vypršet až v září. Teď mu hrozí další odsouzení, přičemž soudce může sáhnout až po tříletém trestu odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků