Hlavní obsah
Dvojice podezřelá z loupeže Foto: Policie ČR

Loupežné přepadení v Ostravě: Policie hledá ženu s mašlemi na lýtkách a šišlajícího muže

Loupežné přepadení na autobusové zastávce vyšetřují policisté v Ostravě. Muž a žena tam měli přepadnout dalšího muže, o kterém tvrdili, že jim dlužil peníze. Nakonec mu vzali mikinu s penězi a skateboard a zmizeli neznámo kam. Podezřelou dvojici zachytila kamera.

Dvojice podezřelá z loupeže Foto: Policie ČR
Loupežné přepadení v Ostravě: Policie hledá ženu s mašlemi na lýtkách a šišlajícího muže

Incident se stal 27. července kolem 17:30 hodin v ulici Opavská v ostravském Svinově na autobusové zastávce Svinovské mosty, kde seděl muž s kamarádem a kamarádkou. O případu informovala ve středu policie.

„K poškozeným přistoupila neznámá žena s mužem a dožadovali se peněz, které jim údajně měl jeden z mužů dlužit. Poté, co poškozený řekl, že žádné peníze nedluží, rozhodli se peněz zmocnit násilím,” popsala mluvčí policie Eva Michalíková.

Podezřelý muž podle policie poškozeného srazil ze sedačky na zem, kde ho škrtil tzv. v kravatě, pak ho ještě zbil. Žena, která byla s napadeným na zastávce, chtěla zavolat na tísňovou linku, čemuž ale zabránila podezřelá žena, která jí nakonec ještě rozšlapala brýle.

Dvojice podezřelá z loupeže v Ostravě

Foto: Policie ČR

„Než z místa pachatelé odešli, stačili odcizit mikinu černé barvy s kapucí značky Hockey s vyobrazením obličeje postavy Hellraiser (postava z hororu, pozn. redakce), ve které byla finanční hotovost, a skateboard značky Ambassador. Celková škoda tak byla způsobena okolo 10 000,” upřesnila mluvčí.

Kriminalisté případ vyšetřují jako loupežné přepadení, za které hrozí pachatelům až desetileté vězení.

Policisté po podezřelé dvojici pátrají, případní svědci se mají hlásit na lince 158.  Žena je zhruba 170 cm vysoká, má štíhlou postavu a její věk policie odhaduje na 25 až 30 let. Má tmavé vlasy po ramena a náušnice tzv. tunely.

„Na obou lýtkách má výrazné tetování ve tvaru mašle či andělských křídel a pravé předloktí má celé pokryté neurčitým tetováním. Měla na sobě maskáčové tílko, světle džínové kraťasy, bílo červené tenisky a na zádech růžový batoh,” uvedla Michalíková.

Dvojice podle policie přepadla muže ve Svinově

Foto: Policie ČR

Muž je vysoký asi 190 cm, rovněž štíhlé postavy a může mu být zhruba 40 let. Má tmavé vlasy, na tváři bradku a má výrazný špičatý nos. Policie zmínila také vadu řeči - muž šišlá, protože mu chybí zuby. „Měl na sobě triko šedé barvy s krátkým rukávem, tmavě modré rifle a šedé kotníkové boty. Na hlavě černou kšiltovku a na krku nasazen červený šátek,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků