Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kvůli zmanipulovaným armádním zakázkám bylo obžalováno 52 lidí

Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích ve čtvrtek podalo obžalobu na 52 lidí kvůli podezření z manipulace s veřejnými zakázkami na ministerstvu obrany. Oznámil to krajský státní zástupce Barnabáš Liška.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kvůli zmanipulovaným armádním zakázkám bylo obžalováno 52 lidí

Liška uvedl, že mezi obžalovanými je 11 bývalých zaměstnanců ministerstva obrany, 38 lidí z podnikatelské sféry, dva notáři a jeden advokát. Protikorupční policie navrhla v únoru obžalovat celkem 54 osob.

Na podvodech se z řad ministerstva obrany měli podílet lidé na pozicích vedoucích odborů a ředitelé ubytovacích a stavebních správ.

Obžalovaní se měli trestné činnosti dopouštět od roku 2005 do března 2007. Zmanipulované zakázky se pohybovaly v řádech desítek miliónů korun. V obžalobě se hovoří i o trestném činu zločinného spolčení.

Plukovník Marek Belko z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality ocenil zejména rychlost a dobrou práci svých podřízených, kteří museli zpracovat množství důkazních materiálů.

Prozatím není jasné, kdy by se celý případ mohl dostat před soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků