Hlavní obsah
Muž obviněný z vraždy v úterý putoval do vazby. Foto: Patrik Biskup , Právo

Kvůli vraždě kamaráda mačetou skončil plzeňský bezdomovec ve vazbě

Do vazby poslal v úterý plzeňský soud Martina P., kterého policie o víkendu obvinila z vraždy. Dvaačtyřicetiletý bezdomovec mačetou zabil o tři roky staršího kamaráda, se kterým bydlel v provizorním příbytku v městské části Roudná. Po činu se šel udat policii.

Muž obviněný z vraždy v úterý putoval do vazby. Foto: Patrik Biskup , Právo
Kvůli vraždě kamaráda mačetou skončil plzeňský bezdomovec ve vazbě

„Mrzí mě, co jsem udělal,“ vykřikl spoutaný muž směrem k novinářům po příchodu do soudní budovy, kam ho přivedla policejní eskorta.

Soudkyně Martina Hiřmanová akceptovala návrh státního zástupce a rozhodla o uvalení vazby. „Pokud by obviněný zůstal na svobodě, hrozí, že by mohl uprchnout nebo se skrývat s úmyslem vyhnout se trestnímu stíhání nebo trestu,“ vysvětlila soudkyně.

K útoku došlo po předchozí opilecké hádce. „Poškozený si šel lehnout do stanu, kam za ním přišel obviněný muž a fyzicky ho napadl, přičemž mu způsobil závažná sečná a bodnořezná poranění, kterým na místě podlehl,“ doplnila mluvčí policie Markéta Fialová.

Když si pak útočník uvědomil, co provedl, sám přišel na policii vše oznámit. Policisté mu v dechu naměřili 1,81 promile alkoholu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků