Hlavní obsah
Hasiči kontrolují prostor kotelny v dětské léčebně. Foto: HZS OK

Kvůli požáru v léčebně evakuovaly sestry téměř třicet dětí

Osmatřicet lidí, z toho 28 dětí muselo být v sobotu evakuováno kvůli požáru v dětské léčebně v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku. Při neštěstí a následné likvidaci nedošlo k žádnému zranění.

Hasiči kontrolují prostor kotelny v dětské léčebně. Foto: HZS OK
Kvůli požáru v léčebně evakuovaly sestry téměř třicet dětí

Zdravotní sestry děti a personál evakuovaly ve chvíli, kdy ze sklepa a kotelny budovy lázní vycházel kouř. Na místo vyjeli okamžitě hasiči s podezřením na vzplanutí uskladněných peletek. „Evakuace osob proběhla ještě před příjezdem hasičů k události. Ti provedli důkladný průzkum v dýchací technice v celém sklepení. Vyloučili tak možnost přítomnosti dalších osob uvězněných v hustém kouři suterénních prostor léčebného areálu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Podle vyšetřovatelů došlo zřejmě před požárem k technické závadě a následnému vznícení v prostoru u dopravníku zásobující kotel spalující peletky. Oheň se naštěstí nestihl rozšířit. „Hasiči požárem poškozené topivo vynosili ven z objektu a provedli rychlou lokalizaci i likvidaci požáru. Celý objekt důkladně odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ dodal mluvčí.

Výše škody doposud nebyla přesně stanovena, předběžný odhad činí 80 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků