Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Kvůli mobilu vláčel lupič dívku po olomoucké dlažbě

Mladou ženu smýkal ve čtvrtek po dlažbě v centru Olomouce násilník v touze uloupit její mobilní telefon, který mu dobrovolně nechtěla vydat. Nakonec se mu ho podařilo dívce z ruky vytrhnout a utéci. Zanedlouho byl však zadržen.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Kvůli mobilu vláčel lupič dívku po olomoucké dlažbě

„Osmadvacetiletý muž chtěl na třídě Svobody po mladé ženě, aby mu dala svůj mobilní telefon. Když to dívka odmítla, snažil se jí telefon vytrhnout z ruky. Začali se o něj přetahovat, mladá žena upadla a násilník s ní smýkal po zemi. Po několikaminutovém zápase se mu telefon podařilo ukrást,“ řekla Právu v pátek olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Útočník se však podle ní ze svého lupu dlouho neradoval, protože náhodná svědkyně, která slyšela křik, vyhlédla z okna a zavolala na tísňovou linku městské policie. Strážníci ihned vyjeli na místo, násilníka zadrželi a vzápětí na místě předali hlídce republikové policie.

 

Právě v těchto situacích spolupráce občanů výrazně napomáhá k rychlému dopadení pachatelů.
mluvčí policie Jitka Dolejšová

„Policisté muže převezli na policejní služebnu a umístili jej do policejní cely. Muž má za sebou trestní minulost, nyní je podezřelý z trestného činu loupeže a v nejbližší době by mělo být proti němu zahájeno trestní stíhání,“ uvedla mluvčí.

Dodala přitom, že by chtěla poděkovat svědkyni za pohotovou reakci a účinnou spolupráci. „Je totiž zcela zřejmé, že právě v těchto situacích spolupráce občanů výrazně napomáhá k rychlému dopadení pachatelů,“ dodala Dolejšová. Muži hrozí až deset let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků