Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: , Novinky

Kvůli hloupému vtipu v Plzni převařují vodu

Kvůli nejapnému žertu neznámého vtipálka si někteří Plzeňané začali doma raději převařovat vodu z vodovodu. V několika domech se totiž objevily nálepky s nápisem: V době od 17:30 do 22:10 teče pouze užitková voda.

Ilustrační foto Foto: , Novinky
Kvůli hloupému vtipu v Plzni převařují vodu

Podle generálního ředitele společnosti Vodárna Plzeň Miloslava Vostrého si autor těchto vzkazů patrně neuvědomuje, že šíří nepravdivou a poplašnou zprávu.

„Zvažujeme v tuto chvíli podání trestního oznámení na neznámého pachatele, aby další odběratelé nepodlehli této mylné informaci a zbytečně nepodnikali jakákoliv opatření,“ sdělil Vostrý a zdůraznil:

„Veškeré informace týkající se kvality pitné vody nebo přerušení její dodávky vždy poskytuje vždy provozovatel vodovodní sítě. Rozhodně bychom naše odběratele neinformovali prostřednictvím samolepky nalepené na dveře od výtahu, na níž nejsou kontakty ani další potřebné údaje.“

Jan Kretka ze zmíněné společnosti vyloučil, že by se do veřejné vodovodní sítě dostala jakkoliv znehodnocená nebo zdravotně závadná voda. „Průběh výroby i distribuce pitné vody podléhá četným a podrobným kontrolám,“ sdělil Kretek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků