Hlavní obsah

Kvůli heparinovým vraždám nebudou stíháni lékaři

Kvůli jedenácti podezřelým úmrtím, na které upozornila komise ministerstva zdravotnictví v souvislosti s případem takzvaných heparinových vražd, nebude stíhán žádný z lékařů ani dalších zaměstnanců havlíčkobrodské nemocnice. Uvedla to okresní státní zástupkyně Zdeňka Tománková.

Kvůli heparinovým vraždám nebudou stíháni lékaři

Tománková nebude žádným způsobem měnit usnesení policie, která spis před dvěma týdny odložila. S verdiktem se podle ní ztotožnili i poškození, kteří zatím nepodali žádnou stížnost.

"Případ zůstal odložený tak, jak rozhodla policie. S ohledem na rozsah spisového materiálu, který jsem prošla, nemám v úmyslu usnesení žádným způsobem měnit nebo rušit, neboť je považuji za zákonné a naprosto odůvodněné s ohledem na rozsah provedeného dokazování," uvedla zástupkyně. Dodala, že zatím nebyla doručena žádná stížnost. Předpokládá, že i poškození se ztotožnili s tím, co je v usnesení uvedeno.

Za vraždy pacientů heparinem dostal na začátku června bývalý zdravotník havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka s definitivní platností doživotní trest vězení. Soud prokázal, že zavraždil sedm lidí a u dalších deseti se o to pokusil. Podle rozsudku podával pacientům heparin, aby dosáhl vlastního vzrušení z krizové situace a následné aktivity nemocničního personálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků