Hlavní obsah
Zbraně nalezené u trojice mužů Foto: Policie ČR

Kulomety, samopaly i pistole. Policie obvinila trojici mužů, kteří obchodovali se zbraněmi

Tři muže obvinili detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu z nedovoleného ozbrojování. Policisté u nich našli kulomety, pistole i granátomety. Zbraně upravovali a následně prodávali dál.

Zbraně nalezené u trojice mužů Foto: Policie ČR
Kulomety, samopaly i pistole. Policie obvinila trojici mužů, kteří obchodovali se zbraněmi

Podle zjištění kriminalistů jeden z trojice si začal obstarávat zbraně už v roce 1997. Bez povolení rozšiřoval svou sbírku munice z burz v Česku, Belgii a Rusku a následně ji prodával.

„Dále si měl opatřovat znehodnocené zbraně, které za pomoci dalších osob reaktivoval a poté prodával, nebo je uchovával ve větším množství (asi 100 ks) v místě svého bydliště společně s dalšími předměty, které například obsahovaly trhavinu pentrit,“ uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Policisté našli desítky zbraní

Foto: Policie ČR

Policisté při domovních prohlídkách u třech podezřelých našli 12 samopalů, sedm kulometů, pět pušek, osm pistolí, asi 10 tisíc kusů munice a další vybavení. Některé zbraně vyžadovaly zneškodnění policejním pyrotechnikem.

„V neposlední řadě byla mezi zajištěnými zbraněmi pistole upravená z původní ráže flobert na ráži 9 mm, kdy takto upravené zbraně jsou v hledáčku zahraničních bezpečnostních sborů, zejména Velké Británie,“ konstatoval Ibehej.

Trojice mužů ze středních Čech a jižní Moravy byla obviněna z nedovoleného ozbrojování, vyšetřování jsou na svobodě. Případ dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5.

Zbraně nalezené u trojice mužů

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků