Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Kriminalita v Česku vloni klesla, ale vražd bylo o 10 víc

V Česku loni meziročně klesla kriminalita o 7,3 procenta na 202 303 trestných činů. Klesající trend policisté zaznamenali čtvrtý rok za sebou. Objasněno loni bylo 107 920 trestných činů, což představuje 53,3 procenta případů. Přibylo ale vražd, kterých bylo o deset více než v roce 2016. Na tiskové konferenci o tom v pátek informovalo vedení policie.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Kriminalita v Česku vloni klesla, ale vražd bylo o 10 víc

Podle náměstka policejního prezidenta Jaroslava Vilda za poklesem stojí dobrá práce policie, její personální posilování a zlepšování technického vybavení. „Určitě za to může i ekonomická situace v republice," uvedl Vild.

Dodal, že kriminalita poklesla ve všech krajích. Výjimkou byl Plzeňský a Karlovarský kraj, kde se meziročně mírně zvýšila. V ČR se loni stalo 146 vražd, oproti roku o deset více. Počet nejbrutálnějších trestných činů byl loni druhý nejnižší od roku 1991.

Policisté loni nejčastěji vyšetřovali majetkové trestné činy, kterých bylo přes 108 000. Jejich počet meziročně klesl o více než 9500, loni se snížil počet krádeží i vloupání. Hospodářských trestných činů loni bylo přes 26 000 a násilných činů téměř 13 700. I v těchto kategoriích jich proti roku 2016 ubylo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků