Hlavní obsah
 

Kriminalisté zkoumají zbytky domu zničeného tragickým výbuchem

Kriminalisté od čtvrtečního rána pokračují v ohledávání zbytků výbuchem poničeného domu v Koryčanech na Kroměřížsku, kde středeční zásah nepřežili dva dobrovolní hasiči a další čtyři lidé utrpěli zranění. Policisté zjišťují přesné příčiny a okolnosti neštěstí. Policie objekt zabezpečila a střežila celou noc.

 
Kriminalisté zkoumají zbytky domu zničeného tragickým výbuchem

„Ráno se na místo vrátili kriminalisté a pokračují v ohledávání místa činu a ve vyšetřování," uvedla mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Hasiči uklízeli okolí domu a silnice s chodníky, protože suť se nacházela podle mluvčí hasičů Lucie Javoříkové i ve vzdálenosti několika desítek metrů od místa neštěstí.

Po výbuchu policie na dlouhé hodiny uzavřela Masarykovu ulici, která je hlavním průtahem městem, silnice spojuje Kroměříž a Kyjov na Hodonínsku. Ve čtvrtek ráno už byla průjezdná.

Hasiči vyklízejí trosky domu

Video: Aleš Fuksa, Právo

Podle Javoříkové statik rozhodl, že sousedící i další objekty v okolí zničeného domu jsou za určitých podmínek obyvatelné, podrobnosti se budou řešit s majiteli nemovitostí.

Policisté na místě výbuchu.

Foto: Policie ČR

Explozi nepřežili dva hasiči, zranění jsou dva jejich kolegové a další dva lidé.

Dobrovolní hasiči z Koryčan do domu podle mluvčího generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Rudolfa Kramáře vyjížděli na základě oznámení o unikajícím plynu.

Na Kroměřížsku explodoval dům při zásahu hasičů.

Video: Aleš Fuksa, Právo

Krátce poté, co dorazili na místo, došlo k výbuchu, který dům zcela zničil.

Kvůli neštěstí vzlétly dva vrtulníky, vyjíždělo několik sanitek a vozidel s lékaři. Hasiči uvedli, že v domě explodoval plyn.

Hasiči prohledávají trosky po výbuchu.

Foto: HZS

Zasahovalo 16 jednotek hasičů z několika krajů včetně USAR týmu z Moravskoslezského kraje, jehož členové se specializují například na záchranu lidí ze zřícených budov. Sutiny prohledávali kynologové se psy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků