Hlavní obsah
Dvojice odsouzených zlodějů (Lukáš Kužílek s brýlemi). Foto: Aleš Honus, Právo

Komplicové zastřeleného zloděje dostali 7,5 a tři roky vězení

Okresní soud ve Frýdku-Místku poslal v úterý do vězení dva komplice zloděje, kterého zastřelili policisté letos v lednu na Novojičínsku. Lukáš Kužílek stráví za mřížemi 7,5 roku, Martin Jenčo tři roky. Vykradli více než čtyři desítky čerpacích stanic, způsobili škody za 3,4 miliónu korun.

Dvojice odsouzených zlodějů (Lukáš Kužílek s brýlemi). Foto: Aleš Honus, Právo
Komplicové zastřeleného zloděje dostali 7,5 a tři roky vězení

Rozsudek je pravomocný, oba obžalování i státní zástupce se vzdali práva na odvolání. Oba byli podle obžaloby komplici zloděje, kterého koncem ledna letošního roku zastřelila policejní zásahová jednotka v Libhošti na Novojičínsku.

Kužílka kriminalisté zatkli začátkem března. Tříčlenná skupina, v jejímž čele právě Kužílek stál, se zaměřovala na krádeže v čerpacích stanicích a má na svědomí čtyři desítky vloupání s rozsáhlou škodou.

Policisté chtěli tři pachatele zadržet 28. ledna po půlnoci nedaleko čerpací stanice v Libhošti. Zatarasili cestu, ale podezřelí policejní fintu odhalili, zastavili kradené auto a dali se na útěk. Jeden z policistů po několika varovných výstřelech zasáhl do boku 24letého muže, který zemřel po převozu do nemocnice.

Jeho o dva roky mladšího bratra policie zatkla, vůdci skupiny Oldřichu Kužílkovi se podařilo utéct a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. Vedení policie střelbu vyhodnotilo jako oprávněnou, zákrokem se nyní zabývala i Inspekce ministra vnitra. Kužílek byl zadržen v březnu.

Policie podezírá skupinu Lukáše Kužílka z minimálně čtyřiceti vloupání. „Ukradli zboží za téměř 2,2 miliónu korun, na další milión byla vyčíslena škoda, kterou způsobili poškozením zařízení provozoven. Rozbíjeli tam vstupní skleněné dveře a také vše, co se jen trochu podobalo záznamové technice,“ řekl kriminalista Radim Wita, který se na vyšetřování podílel.

Nejčastějším terčem zlodějů se stávaly prodejny u čerpacích stanic, které bývají v noci uzavřeny, vloupali se ale také do restaurace a do autobazaru, kde ukradli pět aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků