Hlavní obsah
Záchrana kočky v Kladně Foto: HZS Středočeského kraje

Kočka uvázla v centru Kladna mezi domy, hasiči se k ní museli provrtat skrz zeď

Složitou záchranu zvířete řešili v sobotu hasiči v Kladně. Mezi dvěma domy v centru města uvázla kočka, kterou se jim nedařilo dostat ven. Hasiči nakonec zvíře vyhledali pomocí sondy a provrtali se k němu skrz zeď domu.

Záchrana kočky v Kladně Foto: HZS Středočeského kraje
Kočka uvázla v centru Kladna mezi domy, hasiči se k ní museli provrtat skrz zeď

Kočka se dostala do nesnází v sobotu kolem 9. hodiny mezi domy ve Ctiborově ulici. Podle mluvčí hasičů Terezy Fliegerové spadla do přibližně 30 centimetrů široké mezery mezi dvěma domy. Zvíře se nedokázalo dostat ven samo, ani s pomocí majitelky.

„Začal boj o čas, protože nebylo jasné, zda zvíře není zraněné. Na pomoc přijeli i strážníci městské policie s odchytovou tyčí, která ovšem nebyla dostatečně dlouhá. Hasiči zkusili vyděšenou kočku vyprostit za pomoci lanové techniky, ale ani tento způsob nevedl k úspěchu,” popsala situaci mluvčí.

Kočka byla v Kladně uvězněná mezi dvěma domy.

Foto: HZS Středočeského kraje

Aby dostali kočku rychle ven, rozhodli se hasiči probourat se k ní. „Z obchodu, který se nacházel v jednom z domů, hasiči udělali sondu, aby zjistili, kde se zvíře nachází a kde bude nutné vyvrtat díru,” upřesnila Fliegerová.

Pomocí štěrbinové kamery se kočku podařilo najít, pak následovalo opatrné vrtání, protože hrozilo zranění zvířete.

Hasiči našli kočku uvázlou v Kladně pomocí sondy.

Foto: HZS Středočeského kraje

„Celá akce trvala skoro tři hodiny, ale po této době se podařilo předat živou kočku majitelce, která s ní odjela na kontrolu k veterináři,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků