Hlavní obsah
Mladík soudu, který projednával jeho obžalobu z přepadení a oloupení hosta herny. (archivní foto) Foto: Jan Handrejch, Právo

Kmetiněvský vrah má jít po šesti letech na svobodu

Devětadvacetiletý muž, který před šestnácti lety u středočeské Kmetiněvsi brutálně zavraždil a znásilnil svou stejně starou spolužačku, by se měl dostat nyní po šesti letech na svobodu. Mladík si odpykal dva tříleté tresty za krádež a loupežné přepadení. Za vraždu do vězení nešel.

Mladík soudu, který projednával jeho obžalobu z přepadení a oloupení hosta herny. (archivní foto) Foto: Jan Handrejch, Právo
Kmetiněvský vrah má jít po šesti letech na svobodu

„Ve věci případu, který projednával náš soud (loupežné přepadení – pozn. red.), vykonal odsouzený trest již v dubnu 2017. Další trest odnětí svobody by měl vykonat letos 7. dubna,“ řekla Novinkám mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 9 Monika Kupcová.

Mladík na Nový rok 2004, ve svých necelých 13 letech, mezi Kmetiněvsí a Hospozínem poblíž Velvar zavraždil a následně znásilnil svou stejně starou spolužačku. Podle vyšetřovatelů si vraždu předem pečlivě naplánoval.

Ke svému činu se přiznal až v září, tedy po třičtvrtě roce. Policie na něj přišla díky stopám DNA, které našla za nehty zavražděné dívky. Vyšetřovatelé odebrali téměř 700 vzorků DNA od dobrovolných dárců. Okruh osob kriminalisté postupně rozšiřovali i na chlapce mladší 15 let. Pozitivní výsledek zjistili až u 632. zkoumaného vzorku. Lékaři tehdy u mladého vraha zjistili rozsáhlou duševní a sexuální poruchu.

Čtyři roky na svobodě 

Po šesti letech, v lednu 2010, skončila mladíkovi ochranná léčba, do vězení vzhledem ke svému věku v době vraždy nešel. Na svobodě ale vydržel pouhé čtyři roky.

V roce 2014 byl nejprve v březnu Okresním soudem v Kolíně odsouzen ke tříleté podmínce za krádež a omezení osobní svobody. V říjnu téhož roku ho pak Obvodní soud pro Prahu 9 poslal na tři roky do vězení za loupežné přepadení.

Trest si odseděl v roce 2017, kdy si začal odpykávat předchozí trest, protože se ve zkušební době neosvědčil. Po šesti letech by tak měl být nyní devětadvacetiletý muž na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků