Hlavní obsah
Hasiči pomohli s odvozem tygra. Foto: Celní správa

Kauza zabitých tygrů: trojici obviněných posílá státní zástupce před soud

V případu nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl podal státní zástupce Michael Dostál obžalobu k Okresnímu soudu v České Lípě. V případu jsou tři obvinění, mezi nimi je i 67letý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek. Už dříve obvinění odmítl.

Hasiči pomohli s odvozem tygra. Foto: Celní správa
Kauza zabitých tygrů: trojici obviněných posílá státní zástupce před soud

„Obžaloba byla podána na všechny tři obviněné," uvedl Dostál. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty všem třem hrozí trest do pěti let vězení, vazebně stíhaný je 35letý preparátor Miloš Hrozínek. V kauze je obžalován ještě 56letý muž vietnamského původu, jenž podle policie trestnou činnost organizoval a hotové produkty zpracované z těl tygrů prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Obžaloba byla podle Dostála podána v rozsahu, v jakém o případu policie informovala v červenci. Policie tehdy uvedla, že trojici stíhá v souvislosti se třemi zabitými tygry. Zvířata dodával podle zjištění policie Berousek a preparátor tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Vietnamec produkty, které jsou v jeho komunitě velmi žádané, a proto dobře zpeněžitelné, odebíral. [celá zpráva]

Záběry z Celní správy ze zásahu v Bašti u Prahy

Video: Celní správa

Asiaté věří v mimořádně léčivé účinky přípravků nejen z tygrů, ale také z dalších ohrožených zvířat, například nosorožců. Kůži tygra prý preparátor prodával za cenu od 50 tisíc do 100 tisíc korun, drápy za 2500 a gram masoxu za 1500 Kč.

U preparátora našli policisté mrtvého tygra střeleného do oka a krku, aby střela neporušila jeho cennou kůži. Policie při domovních prohlídkách zajistila také čtyři kůže, tygří drápy a další tygří produkty včetně masoxu a tygřího vína. Našla i sadu varných nádob a forem používaných pro výrobu produktů tradiční asijské medicíny z částí tygřích těl a zajistila přes 1,8 milionu korun v hotovosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků