Hlavní obsah
 

Nákladní auto v Brně nedobrzdilo a nabouralo autobus, žena zemřela

Nákladní auto se srazilo s autobusem ve čtvrtek odpoledne v Brně. Jedna žena při nehodě zemřela, několik lidí bylo zraněno.

 
Nákladní auto v Brně nedobrzdilo a nabouralo autobus, žena zemřela

Nehoda se stala krátce před polednem ve Vídeňské ulici ve směru z Brna. „Podle předběžného zjištění autobus zastavil, za ním jely dva kamiony, z nichž první se vyhnul a druhý nestačil zastavit,” uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nabourané nákladní auto.

Foto: Aktu.cz

„Jednu ženu jsme museli ze zadní části autobusu vyprostit. Celkem se zranilo osm lidí, z toho jeden řidič z nákladního auta. Cestující pojedou náhradním autobusem,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Záchranná služba následně uvedla, že jedna žena zemřela. I přes resuscitaci svým zraněním podlehla, řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. „Dále evidujeme dvě pacientky, obě ženy utrpěly lehká zranění. Poskytli jsme jim přednemocniční péči a převezli je do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích. Zkontrolovali jsme zdravotní stav všech cestujících, bylo-li třeba, ošetřili jsme například drobné oděrky,” uvedla mluvčí. Celkem v autobuse jelo 23 lidí, převážně seniorů.

Kvůli hustému provozu v místě se podle webu integrovaného dopravního systému zpožďují i některé autobusové linky, například 104, 105, 108 nebo 505. Zdržení dosahuje až 20 minut. Policie odkláněla dopravu, kolem druhé hodiny odpoledne se povedlo zprovoznit levý jízdní pruh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků