Hlavní obsah

Kamion sjel z dálnice D5 do řeky a převrátil se

Na boku v řece Litavce skončil v pátek odpoledne kamion, který vyjel z dálnice D5 na Berounsku. Řidiče s lehkým zraněním převezla sanitka do nemocnice. Vyprošťování kamionu bude náročné a řidiči musejí počítat s komplikacemi.

Kamion sjel z dálnice D5 do řeky a převrátil se

Nehoda se stala kolem jedné hodiny odpoledne na 25. kilometru ve směru na Prahu.

„Kamion prorazil svodidla, vyjel z dálnice a asi ze dvou metrů spadl do řeky, kde se převrátil na bok. Bude nutné přeložit náklad ovoce a pak jej vyprostit,“ řekla Novinkám mluvčí policie Marcela Pučelíková s tím, že dechová zkouška byla u řidiče cizí národnosti negativní.

Kamion sjel do řeky

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle ní vyprošťování zabere několik hodin a bude muset přijet také jeřáb. Tahač kamionu je v řece a došlo k úniku nafty. „Jednotky provádí přečerpání nafty, vyproštění kamionu bude provádět specializovaná firma,“ doplnila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Řidič skončil se zraněním v nemocnici

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle serveru dopravních informací jsou omezení hlavně v odstavném a pravém jízdním pruhu. Při vyprošťování však lze očekávat, že bude dočasně uzavřena celá dálnice. Komplikace budou trvat podle serveru do páteční půlnoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků