Hlavní obsah
Řidič havaroval s Tatrou na Šumpersku Foto: Policie ČR

Tatra se zaklínila pod mostem na Šumpersku, zastavila vlaky

Železniční dopravu na Šumpersku zastavil v pondělí dopoledne řidič nákladního vozu Tatra, který s autem vrazil do viaduktu. K nehodě došlo u Budova na Šumpersku. Náklaďák zůstal zaklíněný, nikdo se nezranil.

Řidič havaroval s Tatrou na Šumpersku Foto: Policie ČR
Tatra se zaklínila pod mostem na Šumpersku, zastavila vlaky

Nehoda se stala krátce po 8. hodině mezi obcemi Bartoňov a Ruda nad Moravou. „Nákladní automobil vjel do podjezdu, nad kterým vede trať. Kamion zůstal zaklíněn pod viaduktem,” sdělila mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Policie musela v místě nehody přerušit provoz na silnici ze Šumperku do Rudy. Kamion přijeli vyprosit drážní hasiči.

Podle prvotních informací havaroval kamion, policie později upřesnila, že se jednalo o náklaďák značky Tatra, který řídil 24letý řidič.

Kvůli nehodě Tatry nejezdily na Šumpersku vlaky

Foto: Policie ČR

„Pravděpodobně si nevšiml, že nemá korbu úplně sklopenou, a najel pod most. Korba narazila do mostu a vzpříčila se pod ním. Nyní věc nyní prošetřujeme pro podezření ze spáchání obecného ohrožení z nedbalosti,” sdělila odpoledne mluvčí s tím, že dechová zkouška vyloučila u řidiče alkohol.

České dráhy odhadly omezení provozu do 18:00 hodin, náhradní dopravu zajišťují autobusy.

„Musí se na místě zkontrolovat, zda nebyla narušena statika mostu. V důsledku nárazu došlo k posunu mostu v řádech centimetrů. Aktuálně je tam nyní provoz zastaven a opravné práce budou probíhat zhruba jeden den,” řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová s tím, že nehoda se obešla bez zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků