Hlavní obsah
Převrácený kamión zablokoval obchvat. Foto: Policie ČR

Kamión na obchvatu Jablunkova zničil protihlukovou stěnu, pak se převrátil na bok

Dva kamióny havarovaly v noci na úterý na obchvatu Jablunkova na česko-slovenském pomezí. Jednoho z řidičů museli z kamiónu vyprostit.

Převrácený kamión zablokoval obchvat. Foto: Policie ČR
Kamión na obchvatu Jablunkova zničil protihlukovou stěnu, pak se převrátil na bok

Nehoda se stala krátce před půlnocí. „Třiatřicetiletý řidič kamiónu se zřejmě plně nevěnoval řízení, sjel na pravé straně z vozovky přes zábradlí a zastavil se až na protihlukové bariéře,” uvedl mluvčí policie Vlastimil Starzyk.

Slovenské volvo skončilo po nehodě na pravém boku. Předtím stačilo poničit osmdesát metrů svodidel, zábradlí a protihlukové skleněné stěny. Po nehodě zůstal na silnici rozsypaný náklad hliníkových bloků, do kterých narazil další kamión.

Převrácený kamión u Jablůnkova

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

U nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů. „Hasiči opatrně vyprostili pomocí páteřní desky slovenského řidiče volva, na zem jej dostali po provizorní rampě, vytvořené z nastavovacích žebříků, a poté ho předali týmu zdravotníků,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Provizorně ucpaná nádrž kamiónu

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči také zabránili úniku zhruba stovky litrů nafty z palivové nádrže jednoho z kamiónů. Palivovou nádrž oblepili páskou.

„Ležící kamión, jeho části i náklad hasiči ještě v noci stáhli do jednoho pruhu a byl obehnán dopravními značkami, aby byla umožněna kyvadlová doprava,“ dodal Kůdela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků