Hlavní obsah
 

Kajínek měl na Plzeňsku nehodu

Prezidentem Milošem Zemanem omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek boural ve středu odpoledne na Plzeňsku. V křižovatce se srazil se Škodou Fabií. Kajínek podle svých slov druhému vozu nedal přednost.

 
Kajínek měl na Plzeňsku nehodu

Kajínek boural se svým mercedesem kolem 15. hodiny na silnici vedoucí do Domažlic. Podle zpravodaje Práva střet odnesly převážně plechy.

Podle informací redakce Kajínek jel ve svém voze ještě s jedním člověkem, ve fabii pak seděl pouze řidič. „Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ řekl Právu Kajínek.

Jiří Kajínek po opuštění policejní stanice

Video: Patrik Biskup, Právo

Přiznal, že se zapovídal se svým spolujezdcem, pospíchal a myslel si, že při sjezdu z dálnice je ještě na hlavní silnici, a nedal tak přednost v jízdě druhému autu.

Nemá podle svých slov obavy, že by zavinění nehody vedlo k jeho návratu do vězení, podmínku prý neporušil. „Podstoupil jsem test na alkohol a byl negativní. Policisté mi pak říkali, že je to přestupek, že jsem přehlédl značku, a že to budou nějaké trestné body a pokuta,“ doplnil Kajínek. Na místě sepsal s plzeňskými policisty úřední záznam.

Jiří Kajínek krátce po nehodě na Plzeňsku

Foto: Patrik Biskup, Právo

„Řidič ročník narození 1961 při výjezdu z dálnice D5 pravděpodobně nedal přednost v křižovatce a střetl se s autem, které řídil muž ročník narození 1974,“ řekla Právu mluvčí policie Hana Kroftová.

Podle ní byl při nehodě lehce zraněn jeden člověk.

„Je to nepříjemné, ale jsem moc rád, že se nikomu nic nestalo a jsou to jen plechy,“ řekl Kajínek poté, co se vrátil z policejní služebny, kde sepisovali protokol o nehodě. Řidiče z druhého vozu překvapilo, s kým se střetl, ale „byl by určitě rád, kdyby neboural ani se mnou“. „Plzeňská policie se ke mně chovala velmi slušně, korektně a vstřícně. Mně je to moc nepříjemné, takový návrat do Plzně jsme si nepředstavoval, ale jsem moc rád, že se nikomu nic nestalo,“ uzavřel Kajínek.

Rozbitý vůz Jiřího Kajínka

Havárie Jiřího Kajínka na Plzeňsku

Foto: Patrik Biskup, Právo

Kajínek byl po 23 letech 23. května na základě milosti prezidenta propuštěn z rýnovické věznice, kde na něj čekali nejen novináři, ale také fanoušci. Poté odjel do Brna, kde žije se svou přítelkyní. Odsouzen byl v roce 1998 za dvojnásobnou vraždu u věznice Bory.

Rozbitý vůz Jiřího Kajínka

Foto: Patrik Biskup, Právo

Kajínek při nehodě na Plzeňsku

Foto: Patrik Biskup, Právo

Jiří Kajínek v datech

11. ledna 1961 se narodil v Prachovicích na Chrudimsku
30. května 1993 měl v zatáčkách pod věznicí Bory v Plzni usmrtit nejméně 12 výstřely podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše
8. února 1994 zatčen a obviněn z plzeňských vražd, od začátku tvrdil, že je nevinen
23.8. 1998 odsouzen k doživotnímu trestu
29. října 2000 útěk z věznice Mírov
8. prosince 2000 zadržen Útvarem rychlého nasazení v bytě pětinásobného vraha Ludvíka Černého v Praze
4. srpna 2010 měl premiéru film Kajínek, inspirovaný jeho příběhem
10. května 2017 ho ve věznici Rýnovice navštívila manželka prezidenta Ivana Zemanová
11. května 2017 oznámil prezident Miloš Zeman, že mu v druhé půlce května udělí milost
23. května 2017 propuštěn na svobodu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků